• Język: Polski Polski
  • Waluta: PLN
  • Kraj dostawy: Polska
  • zmień

Język:

Waluta:

Kraj dostawy:

FAQ

1. Zadbana armatura? Jak czyścić i utrzymywać nasze baterie?

Bateria łazienkowa lub kuchenna to najczęściej zakup przeznaczony na lata, dlatego warto o nią odpowiednio zadbać. Istotne są trzy elementy, z których składa się taka armatura, a więc aerator (napowietrzacz), zewnętrzne powłoki oraz wysokiej jakości wewnętrzna głowica. Wystarczy kilka prostych czynności, żeby bateria funkcjonowała bezawaryjnie przez naprawdę długi czas.


Znajdujący się na samym końcu wylewki napowietrzacz należy wykręcić, po czym oczyścić jego sitko – strumień bieżącej wody powinien załatwić sprawę – i na powrót go zamontować mając na uwadze prawidłowe ułożenie uszczelki. Czynności te powinniśmy powtórzyć przynajmniej kilka razy w ciągu miesiąca.

Zabrudzenia i plamy powstałe na powierzchni baterii można usunąć za pomocą czystej wody z dodatkiem płynu do mycia naczyń lub też mydła. Gdy już przemyjemy baterię tak przygotowanym roztworem, wystarczy opłukać ją czystą wodą, a następnie wytrzeć do sucha koniecznie miękką szmatką. Jeśli posiadamy armaturę o powierzchniach chromowanych, pozłacanych, czy też kolorowych, powinniśmy wykluczyć jakiekolwiek środki zawierające materiały ścierne. Unikać również należy chemicznych środków czyszczących zawierających kwasy, zasady, alkohol lub związki chloru. Oczywiście najłatwiej zdać się na substancje oferowane przez producenta baterii oraz dołączone do nich zalecenia. Jeśli natomiast przyjdzie nam zmierzyć się z osadzonym kamieniem, powinniśmy uzbroić się z spożywczy ocet zmieszany w stosunku 1:1 ze zwyczajną wodą.

W przypadku głowicy, która podatna jest na różnego rodzaju zanieczyszczenia, kamień lub rdzę, nieocenione okażą się zamontowania jeszcze na etapie instalacji baterii specjalne filtry kątowe i uszczelki, również wyposażone w filtr.

Pamiętajmy, że w przypadku aeratora i zewnętrznych powłok baterii konieczna jest dbałość systematyczna, która jeśli nie zostanie zaniedbana zapewni długoletnią funkcjonalność naszej armatury.

2. Jak najlepiej dbać o przedmioty z miedzi, mosiądzu i brązu?

Miedź, pierwotnie nazywana metalem cypryjskim, znana jest od czasów starożytnych. Miedź oraz jej stopy - brąz (80-90% brązu to miedź, a pozostałe metale to aluminium, cyna lub beryl) i mosiądz (w jego skład wchodzi głównie mosiądz i cynk - do 40%) cenione są z uwagi na dużą wytrzymałość, plastyczność i walory estetyczne.

Cytryna i sól bądź soda oczyszczona. Sok ze świeżej cytryny w połączeniu z solą pozwalają na szybkie pozbycie się patyny. Weź połówkę cytryny i posyp ją solą. Następnie wyszoruj nią pokrytą patyną miedź, brąz lub mosiądz. Gdy warstwa patyny jest gruba, należy poczekać aż sok z cytryny zacznie reagować z patyną. Można też skorzystać z kombinacji cytryny i sody oczyszczonej - należy zamoczyć nimi szmatkę i szorować pod bieżącą ciepłą wodą.

Ocet, sól i mąka. Namocz wilgotną szmatką we wcześniej spreparowanej papce składającej się z octu, soli i mąki a następnie umyj nią spatynowane powierzchnię swoich przedmiotów. Możesz też pokryć tą papką przedmioty i odczekać 15 do 45 minut na rozmoczenie się patyny.

Ocet i sól. W przypadku małych przedmiotów (np. biżuterii) warto do gotującej się wody dodać łyżkę soli i szklankę octu. Następnie włożyć przedmioty do środka i odczekać 2-3 godzin.

Można też wykorzystać specjalny płyn do czyszczenia miedzi i jej stopów dostępny w sklepie. Płyn ten ma jednak takie same właściwości chemiczne jak roztwór soli z cytryną bądź octem.

Po wszystkich wyżej opisanych zabiegach należy porządnie umyć przedmioty mydłem, a następnie opłukać je gorącą wodą.

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać zniżki oraz informacje o promocjach i wyprzedażach.

Firma

Inne

O nas

Z największą przyjemnością chciałbym zaprezentować Państwu unikalne produkty marki Miedziany Dom (wcześniej Copper House) , wykonane ze szlachetnego materiału, jakim jest miedź oraz mosiądz. Szeroka gama kolorystyczna, duży wybór zdobień, różnorodność wykończeń pozwoli stworzyć swoje wymarzone wnętrze każdemu kto ceni sobie piękno, luksus oraz niepowtarzalny styl.

X Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.